18:58

Posle serije poraza, Subotičani večeras upisali i drugu uzastopnu pobedu.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri subotičkog Spartaka polako se vraćaju u pravu formu, posle povratka Vladimira Gaćinovića na klupu ovog kluba.

Oni su večeras na svom terenu savladali ekipu Metalca sa 2:0 i probili se u gornji deo tabele sa 18 osvojenih bodova, dok su Milanovčani doživeli sedmi poraz od početka sezone i nalaze se na 14. mestu sa 12 bodova.

Junak ovog trijumfa Spartaka je iskusni napadač Nemanja Nikolić koji je bio dvostruki strelac u ovoj utakmici. Vodeći gol postigao je u 31, a konačnih 2:0 postavio je u 64. minutu susreta posle centaršuta sa desne strane i izbegnute ofsajd-zamke. U VAR sobi je proverena ta situacija i utvršeno je da je sve bilo ''čisto''.

Mogla je pobeda Spartaka da bude i ubedljivija, ali je golman gostiju Maslerević u 12. minutu odbranio jedanaesterac Lazaru Tufegdžiću.