Spartak prekinuo seriju poraza, Ivanjičani sve bliži opasnoj zoni!

četvrtak 27.04.2023.
16:34

Pet golova ovog popodneva na Gradskom stadionu u Subotici.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U drugom kolu plej-auta Superlige Srbije, Spartak je danas na svom terenu savladao ekipu Javor Matisa sa 3:2 i tako prekinuo seriju od tri uzastopna poraza.

Bila je ovo vrlo zanimljiva utakmica, značajna i jednima i drugima u borbi za opstanak.

Poveli su gosti iz Ivanjice u 14. minutu meča, i to izjednačesterca koji je realizovao Gojković, a izjednačenje Spartaku je u poslednjim trenucima prvog poluvremena doneo Japanac Šimura - 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi do 76. minuta, kada je Todoroski doveo domaće u vođstvo, a na ulasku u finiš meča još jedan jedanaesterac dosuđen je za ekipu Javora, ovoga puta posle signalizacije iz VAR sobe. Ponovo je Gojković preuzeo odgovornost i još jdnom je bio precizan - 2:2.

I, kada se činilo da će se ova utakmica završiti podelom bodova, u drugom minutu nadoknade Spartak dolazi do veoma važne pobede, a junak trijumfa Subotičana bio je iskusni Janko Tumbasević - 3:2!

Spartak se ovom pobedom popeo na 13. mesto na tabeli sa 28 bodova, a Ivanjičani imaju dva boda više na jedanaestoj poziciji.