subota 03.09.2022.
21:58

Druga uzastopna pobeda Kruševljana.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

U poslednjoj večerašnjoj utakmici desetog kola Super lige Srbije, Napredak je večeras kao gost savladao ekipu Spartaka u Subotici rezultatom 2:1.

Ovo je druga uzastopna pobeda Napretka u domaćem šampionatu i posle lošeg starta sezone Kruševljani su uspeli da pobegnu sa dna tabele. Subotičani su uoči ovog meča imali problema sa virusnom infekcijom, pa je i to uticalo i na sastav ekipe, ali i na igru Spartaka u ovom duelu.

Napredak je poveo već u 11. minutu meča golom Marka Šarića na asistenciju Jovanovića, a da će bodovi zaista otići Kruševljanima postalo je mnogo jasnije od 64. minuta, kada je Đeković duplirao prednost ekipe Dušana Đorđevića.

Spartak se, naravno, nije predavao, uspeli su domaći preko Obradovića da smanje na 2:1, a veliku priliku za izjednačenje je propustio Srećković u nadoknadi vremena.

Napredak sada ima ukupno osam osvojenih bodova na trinaestom mestu, a Spartak je ostao na deset bodova i nalazi se na 10. poziciji na tabeli.