Spartak uz pomoć VAR-a do boda protiv Nišlija!

nedelja 18.07.2021.
20:57

Desetak minuta je trajala ta provera posle koje su Subotičani stigli do izjednačujućeg gola.

FK Partizan
FK Partizan

Verovatno ste već navikli na novi superligaški ritam, dve utakmice dnevno, a prva današnja odigrana je u Subotici, gde je Spartak u meču prvog kola igrao nerešeno, 1:1 sa ekipom Radničkog iz Niša.

Meč su obeležila dva jedanaesterca, neodlučnost u VAR sobi i jedno isključenje u gostujućem timu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a posle 15 minuta igre u nastavku, gosti iz Niša su iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Miljan Škrbić.

Trinaest minuta kasnije, Radnički ostaje bez isključenog Stankovića koji je dobio drugi žuti karton, posle čega je Spartak pokušavao da što pre iskoristi brojčanu prednost na terenu.

I, samo dva minuta kasnije sporna situacija u kaznenom prostoru Radničkog, gde je oboren Japanac Šimura. Sudija Muinaković je zaustavio igru, čekala se reakcija iz VAR sobe, sve je predugo trajalo, da bi na kraju Minaković morao sam da pogleda snimak. Tek posle nekih osam minuta doneta je odluka da se dosudi penal za Spartak. Loptu je na belu tačku stavio Lazar Tufegdžić, koji je efektno savladao Borivoja Ristića i postavio konačnih 1:1.

Nastavio je Spartak sa napadima i posle izjednačenja, ali su Nišlije uspele da sačuvaju bod.

Naredna utakmica prvog kola igra se u Lučanima gde od 21 čas Mladost dočekuje kragujevački Radnički.