Spartaku dovoljno poluvreme za pobedu u Subotici, Proleteru ne pomaže ni tinejdžer

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 28.04.2022.
20:00

Domaćin slavio u vojvođanskom derbiju.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Spartaka savladali su Proleter u Subotici rezultatom 3:1 u trećem kolu plej-auta Super lige Srbije.

Domaćin je u prvih 45 minuta postigao sve golove i tako već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika na ovom susretu.

Sve je počelo već u šestom minutu kada je pogodio Nemanja Nikolić, da bi Luka Bijelović duplirao vođstvo "golubova" u 23. minutu meča.

Nikolić je postigao svoj drugi gol u finišu prvog poluvremena, a utešni pogodak gostiju iz Novog Sada delo je 16-godišnjeg Veljka Ilića u 48. minutu.

Spartak iz Subotice nalazi se na 12. poziciji u Super ligi Srbije sa 38 bodova, dok je Proleter pretposlednji sa 31.