20:54

Fudbaleri Partizana upisali su i četvrtu pobedu od početka sezone u Superligi i tako se vratili na devet bodova zaostatka u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu sa kojom se sastaju u sledećem kolu.

partizan.rs
partizan.rs

Osmo kolo Superlige kompletirano je večerašnjom utakmicom u Čačku, gde je Partizan kao gost savladao ekipu domaćeg Borca rezultatom 2:0.

Praktično sve što je bilo ključno u ovoj utakmici dogodilo se tokom prvih 45 minuta igre.

Trenutak koji je bitno odredio dalji tok meča viđen je u 18. minutu, kada je kapiten Borca Mario Maslać faulirao Valerija Božinova koji je imao otvoren put ka šesnaestercu domaćih. Zbog tog prekršaja, Maslać je dobio drugi žuti karton, pa je Borac čitavih 70 minuta morao da se crno-belima suprotstavi sa igračem manje.

Prema očekivanju, Partizan je brojčanu prednost iskoristio, i to u finišu prvog poluvremena.

Igrao se 38. minut meča, kada je Saša Marjanović odlično izveo slobodan udarac sa desne strane, Jevtović je tu loptu glavom prosledio ka drugoj stativi gde se nalazio Nemanja Miletić koji iz neposredne blizine šalje loptu u mežu - 0:1.

Samo dva minuta kasnije, mreža golmana Aleksića se ponovo zatresla. Zoćević je pokušao da mu vrati loptu u kazneni prostor, ali to nije učinio na najbolji način, što je iskoristio Nemanja Mihajlović, obišao čuvara mreže Čačana i savladao ga za konačnih 2:0.

Golove možete da vidite OVDE.

Tokom prvog poluvremena videli smo i jednu spornu situaciju u 26. minutu, kada sudija Vujović nije pokazao na belu tačku iako je Mihajlović u kaznenom prostoru domaćih povučen s leđa za dres u trenutku kada je pokušao da šutira ka golu.

Što se tiče drugih 45 minuta meča, bilo je to klasično otaljavanje posla od strane crno-belih, dok brojčano slabiji Čačani nisu uspeli nijednom ozbiljnije da ugroze gol Filipa Kljajića.

Dakle, iako nije briljirao, Partizan je uspeo da napravi lepu uvertiru pred večiti derbi koji je na programu narednog vikenda u Humskoj.