Srbija dominirala, Urugvaj slavio!

nedelja 31.05.2015.
07:51

Reprezentacija Srbije do 20 godina je bila danas bolji rival od Urugvaja, ali je sjajni golman Guručeaga danas bio nepremostiva prepreka.

Fifa.com
Fifa.com

Drugi meč u grupi D na Svetskom prvenstvu za igrače mlađe od 20 godina igrali su Srbija i Urugvaj u Danedinu na jednom od najlepših stadiona u ovom delu sveta, stadionu Otago.

Srbija se, pored današnjeg protivnika Urugvaja, nalazi u grupi sa Malijem i Meksikom, a u prvom meču videli smo i prvo iznenađenje. Ekipa Malija je savladala ekipu iz Srednje Amerike sa 2:0.

Dečaci koje vodi Veljko Paunović krenuli su u očekivanoj formaciji sa jednim napadačem u vidu najmlađeg na terenu danas, Ivana Šaponjića.

Sa druge strane, Urugvajci su krenuli u formaciji 4-3-3.

Na početku utakmice urugvaj je imao više loptu u svom posedu, ali je Srbija bila nešto opasnija. Uglavnom su naši fudbaleri napadali preko Andrije Živkovića, odmah se videlo da će od fudbalera Partizana danas pretiti najveća opasnost urugvajskim fudbalerima.

Ipak, Urugvajci su imali prvu dobru priliku. Fakundo Kastro je uputio odličan centaršut sa desne strane, Pereira je najviše skočio i uputio udarac glavom, ali je Rajković sjajno odbranio ovaj njegov šut, kasnije je i otklonio opasnost.

Sergej Milinković-Savić je pokazivao veliku stabilnost na sredini terena, oprobao je svoj udarac par puta u prvom poluvremenu, jednom je čak i bilo veoma opasno po danas odličnog golmana Urugvaja, Guručeagu.

Gaćinović i Živković su predstavljali sve veću pretnju kako se poluvreme bližilo kraju, a od 35. minuta nekoliko veoma izglednih prilika za Srbiju.

Guručeaga je prvo bio brži od Gaćinovića, zatim je Ivan Šaponjić loše reagovao pustivši sebi predug for kada je krenuo u situaciju 1 na 1, da bi nakon toga i Živković šutirao sa ivice šesnaesterca. Golman Guručeaga je pokazivao zašto je najbolji mladi golman Južne Amerike, samo zahvaljujući njemu nije došlo do promene rezultata u prvom poluvremenu.

Drugo smo krenuli dosta slabije, a jedna greška u odbrani koštala nas je bodova na današnjem meču.

Igrao se 57. minut, Mijat Gaćinović nije stigao da pobegne iz zadnje linije pa je ofsajd zamka bila neuspela, Pereira je primio loptu i bez problema savladao Rajkovića koji ništa nije mogao - 1:0 za Urugvajce.

Gol možete pogledati OVDE.

Odlično je izgledala odbrana Srbije sve do ovog trenutka, ova greška nas je i koštala veoma skupo.

srbija urugvaj

U nastavku Srbija ponovo bolji rival, ali su i Urugvajci imali svoje prilike. Šaponjić danas nije imao svoj dan, prvo nije uspeo da stigne loptu koju je poslao Živković nakon odličnog napada, a u 70. minutu videli smo jedan sporan detalj.

Živković je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila u ruku Pereiru koji je bio u živom zidu, ali sudija iz Japana nije dosudio najstrožu kaznu.

Urugvaj je najbolju šansu nakon svog gola imao u 75. minutu kada je Kastro promašio veoma izglednu situaciju, odlično je i u ovoj situaciji reagovao Rajković, a odmah na drugoj strani velika prilika za Srbiju.

Sergej je povukao loptu po levoj strani, nanizao nekoliko igrača, zavrnuo loptu u srce šesnaesterca gde je bio Grujić, ali je njegov šut odbranio Guručeaga. U istoj akciji pokušao je i Šaponjić, ali nije mogao da donese Srbiji izjednačenje, izborio je samo korner nakon koga je i Milinković-Savić šutirao pored gola.

Sve snage je naša reprezentacija usmeravala ka napadu kako se meč bližio kraju, a Šaponjić je ponovo propustio jednu veoma dobru priliku, možda i najbolju u meču. Andrija Živković ga je odlično uposlio, nije bilo ofsajda, a Šaponjić je krenuo ka golmanu Guručeagi, golmanu koji je na našu žalost ponovo izašao kao pobednik.

Nismo imali sreće do kraja, Guručeaga je danas pobedio reprezentaciju Srbije.

Dakle, nakon prvog kola Mali i Urugvaj imaju po 3 boda, Srbija i Meksiko su bez bodova.

Dve reprezentacije će se plasirati u naredni krug takmičenja iz svake grupe, uz 4 najbolje trećeplasirane, tako da daleko od toga da je bilo šta izgubljeno u ovom trenutku.