Srbija je prvak Evrope u mini-fudbalu
Do titule kroz penal-seriju.

Povezane vesti
Feliks Brih: "Zbog meča sa Srbijom sam upao u duboku krizu, spasila me supruga!"
Srbija dominantna protiv Belorusije u Novari, Nina pogađala dva puta
Crnogorski analitičar za "Sportske" o srpskom fudbalu: "Partizan ako nije prvi, sve ostalo je neuspeh, problematično je da Zvezda u oktobru osvoji titulu"
Ostanak u A diviziji Lige nacija pogurao Srbiju na FIFA rang listi!
Selekcija Srbije je osvojila titulu šampiona Evrope u mini-fudbalu, pošto je u finalu u sarajevskoj Skenderiji savladala Rumuniju nakon boljeg izvođenja penala.
Posle 50 minuta igre rezultat je bio 1:1, da bi na kraju zahvaljujući boljem izvođenju penala Srbija slavila sa 10:9.
Srpski tim poveo je u 21. minutu golom Aleksandra Ignjića, njegovim trećim na prvenstvu. U 36. minutu je Andrej Balea izjednačio na 1:1.
Rumuni su inače aktuelni svetski i petostruki evropski prvaci u ovom sportu.
Na putu do evropskog trona u Sarajevu, naš tim je u grupnoj fazi igrao nerešeno sa Gruzijom (2:2) a pobedio Portugal (2:1) i Bugarsku (1:0).
Potom je u osmini finala savladana Mađarska (4:1), u četvrtfinalu Belgija (4:0) i u polufinalu Francuska (5:0).
0 Komentara