petak 02.09.2022.
21:56

Naš tim više ne odlučuje sam o svojoj sudbini.

Dusan Milenkovic/Starsport.rs

Fudbalerke Srbije propustile su ogromnu priliku da večeras obezbede nastup u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo.

Srpkinje su u Staroj Pazovi poražene od Portugala rezultatom 2:1.

Portugal je diretkan rival našem timu u borbi za drugo mesto u grupi H i sada ima bod više uoči poslednjeg kola, pa će se on pitati, a Srbija čekati eventualni kiks. Portugal ima 19 bodova, a Srbija je ostala na 18.

Krenulo je bajkovito u Pazovi, pošto je Anđela Frajtović već u šestom minutu pogodila za 1:0.

Gošće su preokrenule u samom finišu prvog poluvremena. Markao je izjednačila u 40. minutu, a gol za konačnih 1:2 dala je Nazaret u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Srbija za četiri dana gostuje u Izraelu i mora da pobedi i da se nada da Portugal kod kuće neće savladati Tursku. To je jedina nada za baraž.

Nemačka, koja ima 21 bod, sutra gostuje u Turskoj i ukoliko osvoji makar bod, obezbediće prvo mesto i direktan plasman na Svetsko prvenstvo.