Srpske fudbalerke u sjajnoj seriji, ima nade za plasman na Mundijal!

utorak 30.11.2021.
17:01

Treća uzastopna pobeda u kvalifikacijama.

Pedja Milosavljevic / Starsport

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije mogla bi da sledi primer naših najboljih fudbalera koji su ovog meseca izborili plasman na Svetsko prvenstvo.

Srpkinje su tek na polovini kvalifikacija, a u petom kolu Grupe H, naš tim je kao gost ubedljivo savladao domaću selekciju Bugarske rezultatom 4:1.

Posle dva poraza u gostima, od Nemačke i Portugalije, reprezentativke Srbije su ušle u seriju pobeda, a današnja im je treća uzastopna kojom su se učvrstili na trećem mestu na tabeli.

Milica Mijatović je dovela Srbiju u vođstvo u 20. minutu,  a prednost je duplirala Vesna Milivojević trinaest minuta kasnije.

Kada je pred kraj prvog poluvremena Jovana Damnjanović postigla i treći gol, potalo je jasno da će Srbija sa sva tri boda da se vrati iz Bugarske.

Doduše, domaće su na samom startu drugog poluvremena smanjile na 3:1, ali u finišu meča Jovana Damnjanović svojim drugim golom overava trijumf Srbije i postavlja konačnih 4:1.

Kvalifikacije se nastavljaju 23. februara, kada će Srbija gostovati u Turskoj.