petak 09.08.2024.
21:59

Odlična igra Radničkog i poraz Napretka na gostovanju.

Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su u Leskovcu ekipu Napretka rezultatom 3:1 u okviru četvrtog kola Super lige Srbije.

Veoma zanimljiv meč videli smo u takozvanom srpskom "El Klasiku" u kojem su Nišlije odnele zasluženu pobedu na privremenom domaćem terenu.

A nije sve baš na to ukazivalo.

Napredak je poveo već u sedmom minutu golom Nikole Karaklajića u sedmom minutu, no Radivoj Bosić uspeo je da poravna rezultat u 27. minutu posle dodavanja Nišića.

Bosić se u finišu prvog poluvremena našao u ulozi asistenta kada je potpuni preokret doneo Vanja Ilić, pa je Radnički na poluvreme otišao s prednošću od jednog gola.

"Real sa Nišave" zaigrao je još ofanzivnije u drugom delu meča, a takav pristup se Radničkom isplatio u 68. minutu kada se među strelce upisao i Jovan Nišić.

Ekipa Nikole Drinčića je tako na pravi način odgovorila posle ubedljivog poraza od imenjaka iz Kragujevca, pa posle četiri utakmice ima šest osvojenih bodova.