Stanković posle eliminacije Zvezde: "Večeras patimo, sutra je novi dan"

Autor: Pavle Knežević
četvrtak 26.02.2026.
22:33
Izvor: Sportske.net

Trener priznao da su ga žuti kartoni naterali na neke izmene

2026 Pedja Milosavljević/Starsport
2026 Pedja Milosavljević/Starsport

Povezane vesti

Nije Crvenoj zvezdi bilo dovoljno 1:0 iz Francuske, pošto je u Beogradu izgubila 0:2 i tako završila evropsku sezonu eliminacijom u šesnaestini finala Lige Evrope.

Delovalo je da je Dejan Stanković miran, ali svi znamo kako se oseća. Novinarima je priznao da je njegovim igračima falilo malo agresivnosti, o čemu je pričao i Bruno Ženesio.

Ipak, na kraju nije imao šta da zameri svojim momcima.

"Juče sam rekao da očekujem drugačiji Lil, mnogo direktniji, i videli ste kako su trčali. Ostaje žal jer smo od četiri poluvremena protiv njih tri odigrali dobro. Promenili smo odgovore na njihova pitanja iz prvog dela igre, ali ostaje žal zbog šansi koje smo propustili tamo, u Francuskoj. Rani gol ti, kako se kaže, oduzme samopouzdanje, iako je odmah bilo 1:1 i ostalo je još mnogo da se igra. Možda je taj rani pogodak uticao na nas. Imali smo prilika, bili smo dosta agresivniji, uzimali smo druge lopte, ali se desila poneka neiznuđena greška. Došli su i produžeci. Imali smo šansi, ali ne možemo, što kažu Italijani, da prošle nedelje budemo fenomeni, a da danas sve bacimo u vodu. Znali smo protiv koga igramo i probao sam da prenesem svoja razmišljanja ekipi. Igrali smo protiv jakog protivnika. Moglo je drugačije, moglo je i bolje, a moglo je i gore. Ovo je dobra škola i dobar test za Crvenu zvezdu. Njihova ekipa je igrala fenomenalno u šampionatu, pa su malo ušli u krizu, ali i ono što smo mi pokazali zaslužuje pohvale. Hvala navijačima, nisu odustajali do samog kraja".

I u prvom mandatu protiv Rendžersa, i sada protiv Lila, bili ste u najmanju ruku ravnopravni, a opet niste prošli. Šta je falilo da se konačno napravi taj korak dalje?

"Fali pobeda, fali neki gol više, a možda i neka sudijska odluka manje u njihovu korist. Idemo dalje, to je škola za sve nas. Sutra je novi dan, baš kao što sam rekao i posle derbija i posle Lila. Zvezda ima još mnogo utakmica i mnogo ciljeva. Da li žalim za nečim? Da, žalim jer nismo prošli dalje, a momci su dali više od sto odsto sebe. Težili su perfekciji. Čestitam i Lilu, izgledali su dosta dobro, ali mi smo u drugom poluvremenu okrenuli situaciju u svoju korist. Smatram da bi utakmica možda išla u drugom smeru da smo tamo dali gol više ili da nismo večeras primili taj rani pogodak, a možda i ne bi. Velika zahvalnost navijačima i našim momcima".

Šta ste rekli Ženesiju nakon meča i kako tumačite to što je Lil bio prilično potcenjen u našoj javnosti?

"Mislim da to nije novost. Krenuo bih od drugog pitanja. Kao zvezdaš, kao igrač i kao trener, uvek imam pravo da se nadam da ćemo napraviti nešto izvanredno. Video sam se sa Žiruom, i njima je bilo veoma teško. Njegove reči su mi velika pohvala. Ne mogu tačno da ih prenesem jer se izrazio malo vulgarno, ali namučili smo ih. Bili smo dominantni u tri od četiri poluvremena. Rekao sam da će se stvari promeniti i da će biti drugačije. Nekad je potrebna adaptacija, nekad nismo bili u istom raspoloženju, ali to se dešava. Ne može uvek sve da bude savršeno. Moje emocije? Boli, ali idemo dalje. Ne mogu da ostanem zarobljen u tom raspoloženju. Ovu noć ćemo otpatiti, ali sutra kreće novi dan. Igramo dalje. Potrošili smo se fizički, ali smo dobro parirali ekipi koja na svakoj poziciji ima vrhunske igrače. Greške su sastavni deo sporta, baš kao i pobede i porazi. Što pre ovo svarimo, biće nam lakše".

Njihov golman je praktično igrao kao libero i svima je pravio problem svojim dugim loptama?

"Da, kada spremaš utakmicu, uvek imaš dve ili tri opcije, a oni su bili dovoljno hrabri da izlaze sa golmanom. Par puta smo uspeli da ih „otvorimo“, centimetri su falili da Radetu ili Koletu lopta ostane na nogama. Tek u drugom poluvremenu smo se adaptirali na to njihovo iznošenje lopte. Tada se videlo da su prepuni energije i samopouzdanja. Mi smo malo pali posle primljenog gola, ali je drugo poluvreme bilo vrlo dobro. Stvorili smo dovoljno da damo taj jedan gol, ali smo mogli i bolje da se odbranimo. Oni postave pitanja, ti moraš da promeniš svoje pitanje njima. Oni su to danas uradili. Drugačiji sastav, drugačija konstrukcija i pristup. Bili smo agresivni u drugom poluvremenu, forsirali dugu loptu i borbu za tu drugu loptu. Po tom pitanju mogu biti zadovoljan. Ne mogu mnogo da zamerim igračima, jer se čovek mnogo troši u ovakvim mečevima, ali nastavićemo da radimo. Idemo u dobrom smeru".

Da nije bilo onog žutog kartona, da li bi izmena štopera bila drugačija, pa biste umesto Učene izveli Rodrigaa?

"Mislim da je taj žuti karton dosta uticao. Kriterijum suđenja je bio, onako, diskutabilan. Neću previše da komentarišem, ali kada neko ima toliko iskustva i kada je igrao fudbal kao ja, vidi neke stvari koje možda vi ne vidite. Promenio sam igrača zbog žutog kartona, jer sam primetio kako se meč odvija. Imao sam osećaj da se čeka naša minimalna greška kako bismo bili kažnjeni, pa sam ga izveo. Sve izmene sam pravio zbog tih opomena. To nije kritika niti izgovor, već jednostavno osećaj koji sam imao pored terena".

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke