Šteta, a bilo je šanse! Hrabri Spartak završio učešće u LE!

21:53

Spartak iz Subotice završio učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Beta/Liam McBurney PA via AP

Završeno je učešće i za Spartak iz Subotice u okviru Lige Evrope.

Ekipa Vladimira Gaćinovića je danas izgubila sa 2:1 (0:0), pa je nakon onih 0:2 u Beogradu morala da se vrati kući bez plasmana u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Bila je danas nemoguća misija za Spartak da stigne do 4. kola kvalifikacija, ali je čitavu priču za Brondbi iskomplikovao Kabongo koji je nakon nedozvoljenog starta dobio crveni karton već u 11. minutu meča.

Napadao je Spartak, ali bez rezultata, bilo je to jalovo jer je Brondbi odlučio da se brani što im je polazilo za rukom.

Domaćina napad nije zanimao u većem delu utakmice, ali su stigli do prednosti u 68. minutu meča. Tada je Mukhar odlično uposlio Kajzera, a vezista Brondbija je uspeo da ubaci loptu u gol pogodivši prethodno stativu.

Nije se predavao Spartak, a do gola je uspeo da stigne u 80. minutu nakon šuta Čečarića, golman Danaca je odbio loptu na nogu Glavčiću koji pogađa za 1:1.

Ipak, Subotičani nisu doneli bodove Srbiji danas jer su primili naivan gol na samom kraju utakmice.

Gol je u trećem minutu nadoknade postigao Vilček, moglo je na kraju da bude i ubedljivije pošto su domaći pogodili i stativu u poslednjim sekundama utakmice.

Dobra partija Spartaka, veoma lepa evropska avantura kada sve saberemo i oduzmemo.