16:56

Dobra partija Partizana, najbolja do sada u pripremnom periodu.

Miroslav Todorović/Partizan.rs

Crno-beli i dalje nisu u najboljoj formi, ali su danas odigrali sasvim solidno i na kraju su slavili pobedu protiv velikog rivala, Šahtjora iz Donjecka.

Ukrajinski tim koji važi za jedan od najboljih istočnoevropskih timova danas je bio možda i bolji protivnik, ali je Partizan bio taj koji je postizao golove.

Crno-beli su slavili sa 2:0 (2:0) i tako su stigli do prve pobede u Antaliji i to protiv najjačeg protivnika.

Prvo je Nemanja Nikolić u 9. minutu postigao gol na asistenciju Nemanje G. Miletića, uspeo je u padu da zahvati loptu i da je pošalje iza Pjatova.

U nastavku bolji Šahtjor, ali je najbolji bio Vladimir Stojković. Golman crno-belih je briljirao na golu, odbranio nekoliko teških udaraca i na kraju je bio junak prvog poluvremena.

Pred kraj prvog poluvremena, 2:0 za Partizan, Aleksandar Šćekić je postigao svoj prvenac u dresu Partizana i to baš protiv ukrajinskog giganta.

Golove iz prvog poluvremena pogledajte OVDE.

U nastavku je počelo kardinalnom greškom Valijentea, ali je ponovo Stojković bio njegov spasilac, odbranio je zicer napadačima Šahtjora.

Šahtjor je u nastavku kružio oko gola Partizana, igralo se uglavnom na polovini našeg tima, ali promene rezultata nije bilo usred nekoliko fantastičnih odbrana Vladimira Stojkovića.

Partizan: 88 Stojković Vladimir, 73 Miletić (R) Nemanja (od 82. Vulićević), 15 Marković Svetozar (od 75. Pavlović), 6 Valiente Mark, 26 Miletić (G) Nemanja (od 46. Šehović), 19 Šćekić Aleksandar (od 46. Georgijević), 16 Zdjelar Saša, 27 Kosović Nebojša (od 65. Đerlek), 77 Zakarić Goran (od 73. Tošić), 80 Stevanović Filip (od 46. Bosić, od 73. Enake), 9 Nikolić Nemanja (od 69. Rikardo).

Šahtjor: 30 Pjatov (od 69. Trubin), 4 Krivcov, 5 Hočolava (od 80. Matvijenko), 31 Ismaili, 6 Stepanenko (od 80. Maikon), 7 Tajson, 10 Moraes, 11 Marlos (od 46. Solomon), 21 Alan Patrik, 50 Bolbat, 74 Kovalenko.

32 Komentara

BlueBoy84
Sunday, 03.02.2019
20:05

Stojke najbolji golman ne u Srbiji, nego najbolji kog Srbija ima. Hteli navijaci Zvezde da priznaju ili ne. Vratiti pod hitno u reprezentaciju i Svilara malog da stasava. Posto vidim od Milinkovica Savica nema nista, a Rajkovic u Izraelskoj ligi koja je velika 0 non stop kiksira. I to u najboljem klubu . Ovo pisem kao objektivan navijac koji ne voli ni zvezdu ni partizan

NOTHING ELSE MATTERS
Monday, 04.02.2019
14:27

Stojkovic, Dmitrovic i Jovanovic, posle i Radunovic i Rockov. Zasto uporno spominjete Svilara kad njegov status jos uvek nije resen, a mozda ni nece biti u dogledno vreme? I sta znaci vratiti, kad je on to pa branio za nas? :-)

BlueBoy84
18:17

Vratiti Stojkovica i kako znamo i umemo dovesti Svilara

Душан Терић
18:43

Ljudi dali smo dva gola iz dva suta. Igra jos ne postoji. Odrace nas zvazda sa ovakvim timim

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
19:02

Nisu bila dva šuta, bile su dve stopostotne šanse koje su iskorišćene. Imali smo prilike i preko N.R.Miletića i Tošića i Rikardo je jednom malo zakasnio, jednom malo poranio i šut Zakarića. Nismo igrali ni protiv 1/15 amatera iz SL pa da možemo da dominiramo celu utakmicu. Koja zvezda, ona što daje golove iz prekida koje niko od protivnika (Austrija Beč, Ludogorec) ne brani pa veličaju pobede kao da su pobedili redovnog učesnika LŠ. Partizan u SL bodove mogu da uzmu samo sudije, eventualno da se desi loš dan kao u Surdulici.

Душан Терић
16:34

Mi smo u super ligi imali puno losih dana. Nismo dominirali ni u 30 posto utakmica. Igramo bezidejno, bez puno prilika, neefikasno. Ako das 3 gola i napravis 10'prilika nema tog sudije koji moze da namesti. Odbrana nam, je kisirala nebrojano puta. Ssmo ona je izgubila barem deset bodova. I mi opet pricamo kako se namseta. Juce smo igrali sa 3 zadnja vezna. Dali golove iz kontre. Kada cemo takp igrati u sl? Ne.volim sto ovaj partizan sve vise lici na zvezdu iz ere lukica kada se neuspesi predstavljaju kao uspesi a za sve ostalo su nam drugi krivi

Partizan je život
19:33
Nedeljko Panic
18:19

Gomesa prodati ako ga iko hoce.
Covek nema snage i nezna da primi loptu.

19:04

Gomeš nema snage zato što je bio povređen i nije trenirao. Slažem se da ga je treba prodati, ali ne bud zašto već za ozbiljne pare i dovesti dva kvalitetna napadača koji će da koriste ono što ostatak tima radi na terenu kao što je to danas slučaj bio s Nikolićem koji je 2 šanse pretvorio u gol i asistenciju.

19:32

tebi nije dobro

18:05

Prva utakmica Partizana sa priprema koju gledam, a dve su stvari definitivne: Stojković je najbolji golman Srbije, a Partizan je popravio realizaciju i sve protiv ni manje ni više redovnog učesnika LŠ i bez Pantića i sa minornom minutažom Tošića i Rikarda. Osim toga Partizan je danas imao dobar teren i dobro suđenje koje Partizan nema u Srbiji zbog čega su mu oteta 16 bodova, a ajde da vas vidim sad koliko se vas kladilo protiv Partizana danas i šta ste zaradili ahahahaha

dareks
18:12

Bicemo mi u velikom problemu..ako ne bude islo stojketa na golu busice nas I vozdovac...nisu nas toliko busile sudije koliko nesposobni ilijev..covek nemoze nikog ozbiljnog da dovede

19:06

Ne dovodi Iliev igrače već uprava koja mora da leti iz kluba jer opet nisu doveli nijedno pojačanje za Evropu. Ovaj tim je dovoljno jak da osvoji titulu u Srbiji, ali ne i da prođe evropske kvalifikacije. Kad sad nisu doveli prava pojačanja teško da će i na leto kada se sa transferima čeka do sredine avgusta i zato uprava mora dao ode. Partizan je 16 bodova izgubio zbog sudija, samo je u Surdulici pošteno izgubio između ostalo i zbog tog Ilieva.