Super liga od 2026. sa 12 klubova, baraž za Evropu i paklena borba za opstanak!
Čeka se još i zvanična potvrda.
Povezane vesti
Matić pobesno posle poraza od Vojvodine: "Suđenje je uvreda i sramota, kao da je 'beton' liga"
FSS menja pravila igre, predsednik Sudijske komisije postaje stranac?
Voša ponovo u finalu Kupa Srbije, iz TSC-a će imati šta da kažu za svoj poništeni gol
Dodić pred gostovanje Zvezdi u polufinalu Kupa: "Ovo je istorijska šansa za Napredak!"
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Branko Radujko najavio je da će Super liga Srbije od sezone 2026-2027 doživeti velike promene.
Mocart sport preneo je detalje sastanka koji je trajao duže od tri sata sa klubovima u kojem je potvrđen novi format takmičenja u Super ligi i Prvoj ligi Srbije.
Isti izvor navodi da će Super liga Srbije od sezone 2026-2027 brojati 12 klubova, Prva liga Srbije 16, dok će kao i do sada postojati četiri Srpske lige kao trećeligaški rang.
Novitet vezan za Super ligu Srbije jeste da će postojati baraž za mesto u Ligi konferencija za koje bi se borili timovi od četvrte do sedme pozicije, šampion bi išao u kvalifikacije za Ligu šampiona, drugoplasirani u Ligu Evrope, a treći tim Super lige u Ligu konferencija.
To će značiti i da će sledeće sezone iz Super lige Srbije ispadati čak pet klubova, dok bi jedan igrao baraž za opstanak.
Skraćivanje najjačeg fudbalskog ranga u Srbiji nešto je što su mnogi ljubitelji fudbala priželjkivali, videćemo hoće li promene doneti poboljšanje kvaliteta takmičenja.
0 Komentara