petak 02.04.2021.
20:56

"Brđani" sve bliži plasmanu u Ligu konferencije.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Čukaričkog ubedljivo su kod kuće savladali Spartak iz Subotice rezultatom 5:1.

"Brđani" su poveli u osmom minutu golom Đorđa Jovanovića, da bi nekadašnji fudbaler Partizana udvostručio prednost svoje ekipe drugim golom u 30. minutu susreta.

Nadu Subotičanima da bi mogli izbeći poraz na Banovom brdu dao je Noboru Šimura u poslednjem napadu u prvom poluvremenu, ali je u nastavku ubrzo postalo jasno da će Čuka osvojiti čitav plen.

Već u drugom minutu drugog dela igre Milan Savić uvećao je prednost "brđana", sedam minuta kasnije pogodio je i Strahinja Tanasijević, da bi Savić u 58. minutu postavio konačnih 5:1.

Trijumf nad "golubovima" približio je Čukarički ka tome da obezbedi učešće u evropskim takmičenjima naredne sezone, Beograđani se nalaze na četvrtom mestu Superlige Srbije sa 58 bodova, 13 više od prvog pratioca TSC iz Bačke Topole.