21:20
Izvor: Beta

Srpski superligaši se uveliko pripremaju za drugi deo sezone.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su danas ekipu Stala iz Mjeleca sa 1:0, u prijateljskoj utakmici u Antaliji.

Jedini gol postigao je Bojica Nikčević u 56. minutu iz jedanaesterca.

Prethodno je golman šestoplasiranog tima u poljskom šampionatu Bartoš Mrozek srušio krilnog igrača Pazara Nenada Gavrića.

Novi Pazar naredni kontrolni meč u Antaliji igra 20. januara protiv austrijskog Rida.

Fudbaleri Voždovca odigrali su danas nerešeno 3:3 protiv poljske Visle, u prvom pripremnom meču u Turskoj.

Srpski tim je preko Borisava Burmaza koji je u 25. minutu odličnim udarcem sa 18 metara savladao protivničkog golmana. Rezultat je poravnao Damian Vorhal u 33. minutu, a pet minuta pre kraja prvog poluvremena Pavel Krupala je doneo prednost svom timu.

Rafa Volski je u 66. minutu bio precizan sa bele tačke za ubedljivo vođstvo Visle, ali je Voždovac zaigrao ofanzivnije i na kraju stigao do izjednačenja.

Prvo je Matija Mitrović u 78. minutu smanjio prednost, a dva minuta kasnije je Bogdan Jočić uspešno realizovao jedanaesterac i postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Voždovca će sledeći meč na pripremama odigrati 21. januara protiv Šturma iz Graca.