Susret legende japanskog fudbala sa Piksijem u Beogradu

Autor: Ivan Cvetković
sreda 12.02.2025.
09:45
Izvor: Sportske.net

Nišlija ostavio dubok trag u "zemlji izlazećeg sunca".

FSS
FSS

Povezane vesti

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi nalazi se u Beogradu gde je prisustvovao sastanku u prostorijama Fudbalskog saveza Srbije, a prilikom boravka u tom gradu susreo se sa velikom fudbalskom legendom iz Japana.

Naime, nekadašnji reprezentativac "zemlje izlazećeg sunca" i član Nagoje Kejzuke Honda iskoristio je poslovnu posetu Beogradu da se sretne i sa čovekom koji je ostavio dubok trag u Japanu.

"Preuzeo sam ulogu šefa struke Nagoje u trenutku kada je Honda već dogovorio transfer u holandski Venlo. Pokušao sam na sve načine da ubedim ljude iz kluba da ga zadrže, ali nije vredelo. Priznao mi je da je i njemu bilo žao što odlazi tako rano iz Japana. Već u tim godinama pokazivao je vanserijski potencijal i bilo je jasno da će napraviti veliku karijeru. Danas sa porodicom živi u Singapuru i njegov poziv da se nađemo na ručku i evociramo uspomene iz prošlosti, prihvatio sam sa velikim zadovoljstvom", istakao je Stojković za zvanični sajt FSS.

Honda je profesionalnu igračku karijeru započeo u Nagoji za koju je nastupao od 2004. do 2008. godine.

Put ga je dalje vodio u holandski Venlo, potom u CSKA iz Moskve, da bi nakon toga tri godine nosio dres slavnog Milana.

Za reprezentaciju Japana odigrao je 98 utakmica i postigao 37 golova.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke