subota 13.05.2023.
18:22

Očekivana pobeda ''brđana''.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Na Banovom brdu odigran je prvi meč 35. kola Superlige, a Čukarički je kao domaćin savladao ekipu Novog Pazara sa 4:0.

''Brđani'' su se tako probili na drugo mesto na tabeli sa 71 osvojenim bodom, tri više od TSC-a koji večeras dočekuje Voždovac. Pazarci su nastavili dugu seriju poraza, a u plej-ofu još uvek nisu uspeli da postignu nijedan gol.

Meč je praktično bio rešen već posle deset minuta igre, kada je Joksimović skrivio penal, a uz to mu je pokazan direktan crveni karton, pa su gosti najveći deo meča odigrali sa igralem manje na terenu.

Kapiten Čukaričkog Marko Docić je realizovao jedanaesterac i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

Domaći su ''dodali gas'' u nastavku meča. Posle samo pet minuta igre Rubežić je postigao autogol, a u 71. minutu je na 3:0 povisio bivši napadač Novog Pazara Almir Aganspahić.

Konačnih 4:0 postavio je Luka Stojanović deset minuta kasnije.

U ovom trenutku, Čukarički ima sedam bodova više od četvrtoplasiranog Partizana, doduše uz meč više, ali to je najbolja ilustracija za ocenu da je drugo mesto za klub iz Humske sada postalo ''nemoguća misija''.