Tanjga prizvao Fradi, ali nije srećan zbog toga
"Jedan od tri rivala koje smo želeli da izbegnemo".
Povezane vesti
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga izneo je svoje prve impresije nakon žreba za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
Vojvodina baš i nije imala sreće, pošto će se sastati sa mađarskim Ferencvarošom.
Kada je izvučena kuglica sa imenom Ferencvaroš, saradnici iz stručnog štaba čestitali su Miroslavu Tanjgi, a razlog je bio pravi osećaj trenera Vojvodine.
"Ceo dan pričam da će to da bude Ferencvaroš, tako da sam ih na neki način prizvao", kazao je Tanjga.
Usledio je osvrt na snažni tim iz Budimpešte koji stoji Voši na putu ka narednom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.
"Jedan od tri rivala koje smo želeli da izbegnemo. Karabag, Dinamo Kijev i njih, ali žreb je tako hteo. Ferencvaroš je jedan izuzetno moćan klub, jak rival, ali bez obzira na sve to, naš cilj je da budemo bolji u tom dvomeču. Daćemo sve od sebe da to ostvarimo".
Iako prošle godine nisu bili prvaci Mađarske, jasno je da i dalje poseduju ogroman kvalitet.
"Podatak da oni dovedu našeg najboljeg igrača, a da on tamo nije, da tako kažem, među prvim zvezdama, sam po sebi govori. Oni su nešto slično kao Crvena zvezda kod nas. Bilo je tu nekih promena unutar Ferencvaroša, ali i dalje su kvalitetan tim".
Gostovanje u Budimpešti idealno je i za navijače, a takođe je dobro što tim na startu sezone neće putovati u Azerbejdžan ili na neku dalju destinaciju…
"Biće to dve sjajne utakmice. Spremamo se maksimalno, uveren sam da ćemo tako ući u obe utakmice i verujem da ćemo na kraju biti bolji tim u dvomeču", zaključio je Tanjga.
0 Komentara