Tek je poluvreme, a Zvezda već završila posao, Stanković ispunio obećanje!

17:49

Ohi razbio maler.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde na pragu su nove prvenstvene pobede.

Posle prvog poluvremena utakmice 36. kola Linglong Super lige, Zvezda na ''Rajku Mitiću'' vodi sa ubedljivih 3:0 protiv niškog Radničkog i ako se ne dogodi neko čudo, crveno-beli će ponovo imati dva boda više od Partizana na vrhu tabele.

Nepunih deset minuta su odolevali fudbaleri Radničkog, a onda Stanković u kaznenom prostoru gostiju s leđa povlači Ohija za dres i sudija nije imao dilemu - penal za Zvezdu. Realizovao ga je Katai i Zvezda je od desetog minuta povela sa 1:0.

Samo tri minuta kasnije prednost je duplira. Ben je centrirao za Kataija sa desne strane, usledio je udarac koji je golman Dujmović odbranio, ali na odbijenu loptu natrčao je Ivanić i poslao je u mrežu sa oko šest metara - 2:0.

Juče je u najavi utakmice trener Crvene zvezde Dejan Stanković poručio da će Ohi postići gol i prekinuti golgeterski post, a to se obistinilo u 22. minutu, kada je norveški napadač izbegao ofsajd zamku, ušao u kazneni prostor i iskosa sa desne strane snažnim udarcem savladao golmana Dujmovića - 3:0.

Mogla je Zvezdina prednost da bude i ubedljivija, imao je i Ben odličnu priliku kada je šutirao zamalo pored gola, a na drugoj strani golman crveno-belih Milan Borjan bio je potpuno besposlen.