ponedeljak 13.05.2024.
18:00

Spartak ostvario veoma bitnu pobedu.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Spartaka iz Subotice savladali su kao gosti ekipu Novog Pazara rezultatom 1:0 u okviru petog kola plej-auta Super lige Srbije.

Posle prilično ravnopravne igre dva tima u prvom poluvremenu, domaćin je imao idealnu priliku da povede u poslednjim trenucima poluvremena.

Stanojev je napravio prekršaj unutar svog kaznenog prostora, sudija Mitić pokazao je na belu tačku, ali je udarac Sume sa penala završio na stativi nakon čega je Srećković šutirao prekog gola.

Krenuo je Novi Pazar u totalnu ofanzivu, uputio čak 12 udaraca ka golu Spartaka, ali Subotičani su strpljivo čekali i dočekali šansu da ugroze gol Mirkovića.

Igrao se 74. minut kada je loptu na sredini terena izgubio Suma, Todoroski je proigrao Iliju Babića, a 21-godišnji fudbaler sjajno gađao drugi ugao gola Novopazaraca.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je Spartak izjednačio broj bodova sa Novim Pazarom, po 45, te su obe ekipe bezbedne kada je reč o opstanku u ligi.