Trener Napretka: ''Moram da kažem, TSC bez motiva. A kad sam bio u Partizanu...''

10:22

Napredak donedavno bio među kandidatima za ispadanje, sad igra u šampionskoj formi.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Iskusni trener Milan Đuričić na dobrom je putu da ekipu Napretka zadrži u Superligi, posle neočekivane serije pobeda u poslednjih pet kola.

Kruševljani su sada već izvan zone ispadanja, a najnoviji trijumf ostvarili su juče na gostovanju ekipi TSC-a rezultatom 3:1, iako je domaćin na poluvremenu vodio sa 1:0.

Posle meča, trener Napretka je primetio da ekipa TSC-a više nema takmičarskih motiva do kraa sezone.

''Važna pobeda. Moram da kažem da je TSC bio bez mnogo motiva, za njih je prvenstvo već praktično završeno, ne mogu da budu u Evropi, nisu ugroženi za ispadanje. Bili su razigrani u prbom poluvremenu, u poslednjem minutu prvog dela mi smo imali fantastičnu šansu, u nastavku majstorija Bačanina, posle Melunović i dobili smo ovu utakmicu.

Nemamo vremena za radovanje, jer nas već u utorak očekuje meč sa Čukaričkim. Nama trebaju još dve pobede za opstnak, a TSC-u čestiam na timu koji su napravili. Očekujem da iduće godine opet izbore Evropu, prošle godine kad sam bio u Partizanu igrali su dobar fudbal i očekujem da će tako nastaviti'', izjavio je Đuričić.