subota 25.07.2020.
20:49

Uspešna provera, prvo poluvreme daleko bolje.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbalari Crvene zvezde pobedili su na svom stadionu ekipu Napretka rezultatom 2:1 (2:0) u trećoj proveri pred start novog šampionata.

Crveno-beli su oba gola postigli u prvom poluvremenu, pogocima Mirka Ivanića i Srđana Spiridonovića.

Dejan Stanković je na teren izveo po dve postave, u oba poluvremena, a meč su počeli:

Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Sanogo, Nikolić, Ivanić, Katai, Spiridonović, Tomane.

Ovaj tim je bio daleko bolji od onog u drugom delu igre, a posebno se istakao trio Katai-Ivanić-Spiridonović.

U 20. minutu kombinovali su Ivanić i Tomane kada je portugalski napadač oštro poslao loptu u kazneni prostor, a Zvezdina “osmica” rutinski gađa dalji ugao - 1:0.

Samo četiri minuta kasnije Rodić je oštro poslao loptu na drugu stativu gde je spreman bio Spiridonović, koji postiže svoj prvenac u crveno-belom dresu - 2:0.

Iako nije postigao pogodak, posebno se istakao Aleksandar Katai, koji je driblinzima i dobrim proigravanjima podsetio na najbolje dane iz prvog mandata na Marakani. Katai je u finišu prvog dela mogao da postigne pogodak, ali je pogodio spoljni deo mreže.

U drugom delu igre, Dejan Stanković je na teren izveo sledeći sastav, mada su Degenek i Jovičić zamenili Milunovića i Sanoga u finišu prvo dela igre:

Borjan, Gobeljić, Eraković, Babić, Degenek, Jovičić, Jovančić, Vulić, Radulović, Vukanović i Krstović.

Eraković je posle kornera na samom startu drugog dela imao najbolju šansu, ali je jedan igrač Napretka intervenisao na gol liniji.

Imali su crveno-beli još nekoliko šansi do kraja, preko Vukanovića, Radulovića i Krstovića, ali nisu uspeli da pogode.

Napredak je u finišu uspeo da smanji rezultat, u 81. minutu je pogodio Dino Šarac.

Do kraja, nije bilo promene, Zvezda je zabeležila i treću pobedu tokom priprema i spremna je koliko je to moguće u ovom trenutku, a sigurno da će vremenom biti samo bolji...