subota 16.09.2023.
21:04

Pobedili i ''zmajevi''.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Završene su još dve utakmice sedmog kola Superlige i ponovo su domaćini bili uspešni.

Posle Čukaričkog, koji je večeras na svom terenu savladao Crvenu zvezdu sa 2:1, pobede su ostvarili i Voždovac i TSC.

Voždovac je na svom terenu savladao ekipu Mladosti iz Lučana sa 3:1, posle bolje igre u drugom poluvremenu, a TSC je u pravoj goleadi u Bačkoj Topoli savladao Železničar iz Pančev sa 6:3!

Ovom pobedom TSC se učvrstio na liderskoj poziciji na tabeli Superlige sa 19 bodova, ispred Crvene zvezde sa 15 i Partizana sa 13, s tim što Partizan ima dve utakmice manje.

Dva gola Ifeta Đakovca u prvih deset minuta, a onda i pogodak Petra Stanića u 37. minutu su praktično rešili pitanje pobdnika u Bačkoj Topoli.

U nastavku, Đorđević je u 55, minutu smanjio na 3:1, da bi zatim Cvetinović u 67. i Pantović u 77. minutu svojim golovima doprineli ''petardi'' domaćina.

Svojim drugim golom Đorđević je smanjio na 5:2, a Šušnjar u 90. minutu i na 5:3 posle opuštanja domaćih u finišu.

Ali, bilo je vremena za još jedan gol TSC-a, a postigao ga je bivši vezista Zvezde Miloš Vulić u nadoknadi vremena - 3:1!

Sjajna uvertira TSC-a za debi u Ligi Evrope i gostovanje Vest Hemu.

Kada je u pitanju meč na ''Krovu'', Burmaz je doveo Voždovac u vođstvo u 16. minutu meča, izjednačio je Varjačić pred kraj poluvremena, a u nastavku još dva gola ''zmajeva'' - Vujanović u 48. i Mitrović za konačnih 3:1 u korist Voždovca.

''Zmajevi'' su sada četvrti na tabeli sa 12 bodova, Lučanci šesti sa bodom manje.