četvrtak 02.03.2023.
15:59

Ekipa iz Bačke Palanke sada samo na bod zaostatka u odnosu na "crno-bele" koje čeka večiti derbi i okršaj sa Crvenom zvezdom.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu rezultatom 2:0 u okviru 24. kola Super lige Srbije.

Sve je praktično bilo gotovo posle prvih sata igre kada su gosti i stekli kapitalnu prednost koju su prilično lako zadržali sve do kraja meča.

Igra se četvrti minut kada je Ivan Milosavljević posle dodavanja Jovanovića zatresao mrežu Raičevića i doveo svoj tim u vođstvo.

TSC je duplirao prednost u 31. minutu kada je i sam Saša Jovanović pogodio, a Radnički u drugom poluvremenu nije mogao da parira kvalitetnom rivalu, iako je zaigrao prilično grubo.

Sudija Mitić pokazao je čak sedam žutih kartona Kragujevčanima koji su na kraju ostali sa dva igrača manje.

TSC je ovom pobedom zadržao treću poziciju sa 49 bodova, samo jedan manje od drugoplasiranog Partizana, dok je Radnički osmi sa 27 bodova.