subota 13.05.2023.
22:29

Nova pobeda ekipe iz Bačke Topole.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

TSC i Čukarički nastavili su večeras mrtvu trku za osvajanje drugog mesta na superligaškoj tabeli i za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Čukarički je tokom popodneva savladao Novi Pazar sa 4:0, a uspešan na svom terenu bio je i TSC koji je večeras u Bačkoj Topoli savladao ekipu Voždovca sa 2:0.

Dva kola pre kraja, ekipa Žarka Lazetića je ponovo izbila na drugo mesto sa 71 bodom, koliko ima i Čukarički, a Partizan na četvrtom mestu trenutno ima 64, ali uz meč manje.

Pobeda TSC-a je bila očekivana, ali su se domaći dugo mučili da probiju bedem gostiju, sve do 74. minuta utakmice.

Napad TSC-a je tekao po desnoj strani, odakle je Jovanović odlično centrirao za Petra Ratkova koji udarcem glavom pogađa mrežu - 1:0.

Ovaj gol je znatno olakšao posao domaćima do kraja meča, a pitanje pobednika definitivno je rešio Luka Ilić u 86. minutu. Bila je to prelepa akcija Jovanovića i Ilića kroz sredinu, ušetali su se u kazneni prostor, gde Jovanović na kraju asistira, a Ilić pogađa za konačnih 2:0.