petak 01.09.2023.
20:59

Lider na tabeli ostaje i dalje na toj poziciji.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Večerašnjom utakmicom u Surdulici počelo je šesto kolo Superlige Srbije, a TSC je kao gost savladao ekipu Radnika rezultatom 1:0.

Ovo je peta uzastopna pobeda ekipe iz Bačke Topole u šest odigranih kola i sa 16 osvojenih bodova čvrsto drži prvo mesto na tabeli, sada sa četiri boda više, ali i utakmicom više od aktuelnog šampiona Crvene zvezde.

Gol odluke u Surdulici postignut je u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Nemanja Stojić posle odličnog centaršuta Saše Jovanovića savladao golmana Ranđelovića.

Pokušavali su domaći u nastavku da stignu do izjednačenja, bili su blizu tome na ulasku u nadoknadu vremena, ali je golman TSC-a Ilić uspeo loptu koja je išla pod prečku da izbije u korner.

U petom minutu nadoknade nova prilika za Radnik, Hajdarević je takođe gađao pod prečku, ali ponovo je Veljko Ilić sigurno intervenisao.

Radniku je ovo tek prvi poraz u sezoni, posle jedne pobede i četiri remija, pa sa ukupno sedam bodova zauzima osmo mesto na tabeli.