TSC sve bliži plej-ofu, Proleter u sve težoj situaciji

petak 18.03.2022.
20:04

Ekipa iz Bačke Topole večeras trijumfovala na svom terenu.

U prvoj utakmici 28. kola Linglong Super lige Srbije, TSC je večeras na svom terenu savladao ekipu novosadskog Proletera rezultatom 2:1.

Junak utakmice je Stefan Vukić koji je postigao oba gola za pobedničku ekipu. Vodeći gol postigao je u 30. minutu posle centaršuta Stanojeva sa desne strane i rezultatom 1:0 za TSC ušlo se u drtugo poluvreme.

Vukić je prednost svog tima duplirao u 76. minutu posle kontre i asistencije Banjca sa leve strane, a samo dva minuta kasnije Ilić je smanjio na 2:1 i vratio nadu Proleteru.

Finiš je bio zanimljiv, bilo je prilika na obe strane, mogao je i Proleter do boda, ali je domaćin uspeo da sačuva minimalnu prednost i značajno se približi plasmanu u plej-of.

Proleter je u poslednjih pet mečeva osvojio samo bod i ostao je na 13. mestu sa 28 bodova, pet više i uz utakmicu više od Metalca koji je u zoni ispadanja.