subota 24.09.2022.
23:02

Navijači oduševljeni.

Pedja Milosavljevic

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beogradu Švedsku sa 4:1, u utakmici petog kola Lige nacija B u Grupi 4.

Švedska je povela u 15. minutu golom Viktora Klasona, a zatim je tri gola postigao Aleksandar Mitrović, u 18. minutu, prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i u 50. minutu. Konačan rezultat postavio je Saša Lukić pogotkom u 70. minutu.

Posle pet kola Norveška i Srbija imaju po 10 bodova na vodećim pozicijama na tabeli. Slovenija ima pet bodova, a Švedska tri.

U poslednjem kolu Srbija će u Oslu u utorak igrati protiv Norveške, a pobednik grupe će se plasirati u Ligu nacija A. Srbija ima bolju gol razliku, ali je Norveška za sada bolja u međusobnom duelu, pošto je u Beogradu pobedila sa 1:0.

Navijači su uglavnom oduševljeni igrom izabranika Dragana Stojkovića Piksija, uz hvalospeve najboljem igraču večeras Aleksandru Mitroviću.