23:08

Radnički ubedljivo trijumfovao u poslednjoj zimskoj proveri.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Posle povratka sa priprema u Antaliji, ekipa kragujevačkog Radničkog je generalnu probu pred početak drugog dela sezone imala na svom terenu, a rival joj je bila ekipa Zemuna.

Meč je odigran na pomoćnom terenu stadiona ''Čika Dača'', gde je Radnički odličnom igrom, pre svega u prvom poluvremenu savladao Zemunce sa 3:0.

Ekipa Dejana Joksimovića je povela već u šestom minutu, golom Milutina Vidosavljevića, koji je mrežu rivala pogodio sa ivice kaznenog prostora, a prednost je samo dva minuta kasnije posle kornera duplirao novi napadač Radničkog Žofri Činedu.

Konačan rezultat postavljen je već u 28. minutu, kada je još jedan novajlija u ekipu Radničkog, iskusni štoper Milan Mitrović pogodio posle još jednog kornera i postavio konačnih 3:0.

U nastavku je trener Radničkog ukazao priliku rezervistima i doskorašnjim omladincima, a rezultat se do kraja meča nije menjao, iako je bilo još nekoliko izglednih prilika za domaće da trijumf učine i ubedljivijim.

Drugi deo sezone za ekipu Radničkog počinje naredne subote, kada će u Kragujevcu dočekati ekipu Voždovca.