petak 16.09.2016.
22:00

Prva utakmica devetog kola Superlige okončana bez pobednika.

BETA/BETAPHOTO/SASA DJORDJEVIC/DS

U premijernom duelu u okviru devetog kola domaćeg šampionata, domaći Radnički i Napredak su u Nišu večeras odigrali nerešeno, 1:1.

Prvo poluvreme pripalo je domaćima, koji su poveli sjajnim golom Lazara Arsića u 43. minutu iz slobodnog udarca. Ipak, s obzirom da je lopta tom prilikom pogodila i golmana gostiju Petrovića, ovaj gol je zaveden kao autogol čuvara mreže Kruševljana.

U nastavku, dodatni problem za goste bilo je isključenje Lekovića u 82. minutu zbog drugog žutog kartona, ali je samo tri minuta kasnije, Punoševac doneo izjednačenje Napretku.

Bila je to odlična akcija Uroševića, koji je centrirao sa leve strane, zatim Vukanovića, koji je vratio loptu na prvu stativu i Punoševca koji je iz neposredne blizine smestio u mrežu - 1:1.

Do kraja, Popara je u poslednjim trenucima meča mogao da Radničkom donese pobedu, ali nije bio precizan iz izgledne pozicije.