nedelja 08.05.2022.
19:13

Odigrana je još jedna današnja utakmica u okviru plej-auta.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Posle kragujevačkog Radničkog 1923 koji je posle preokreta u finišu savladao ekipu Proletera sa 2:1, istim rezultatom je i subotički Spartak na svom terenu savladao ekipu Kolubare.

Već u drugom minutu Subotičani su poveli, kada je Lazar Tufegdžić preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu.

Samo deset minuta kasnije, gosti su izjednačili golom Filipovića koji je odlično reagovao na jedan traljav šut Đuranovića i tu loptu prosledio u mrežu - 1:1.

Gol odluke u ovom meču postignut je već u 24. minutu, a strelac je bio Vidaković koji je bio najviši u skoku posle centaršuta sa desne strane iz slobodnog udarca.

U nastavku je domaći tim bez većih problema uspeo da zadrži minimalnu prednost i osvoji veoma važna tri boda.

Kolubara je još ranije gotovo obezbedila opstanak, ima 43 boda, a Spartak sada ima 41 i trenutno je na jedanaestoj poziciji sa tri boda iznad zone koja vodi u baraž.