subota 16.07.2022.
21:54

Sjajna Vojvodina lako protiv gradskog rivala.

FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine savladali su Mladost GAT kao nominalni gosti na stadionu "Karađorđe" sa 3:0 (1:0).

Imajući u vidu da su obe ekipe trijumfalno počele sezonu, sa velikom dozom optimizma ušle su u prvi ovosezonski novosadski derbi i premijerni duel dva tima u istoriji.

Nije bilo previše zanimljivo u prvih pola sata utakmice koju je Vojvodina uglavnom kontrolisala posedom i inicijativom. U 41. minutu im se to isplatilo kada je Lazarević prošao s desne strane, vratio loptu na desetak metara pravo na nogu Mirosavljeviću koji otvara seriju golova.

Taj rezultat je važio jedva po izlasku igrača na drugo poluvreme. Slobodnjak sa 25 metara i Iv Baraj koji ubija pauka za prvenac u dresu "stare dame". Ušla je voda u uši ekipi Branka Žigića, pa je nedugo zatim pritisak urodio plodom. Nemanja Nikolić je u 55. minutu "bocom" preko Milojevića postavio visokih 3:0, a u finišu se morao upisati i Veljko Simić nakon još jednog prodora sa desnog boka, s tim da je ovog puta u ulozi asistenta bio Bjeković.

Novosadska publika mogla je da uživa u fešti golova i to lepih, s tim da se ipak zna ko je gazda "Karađorđa.

Piše: Nemanja Janošev

U duelu u Bačkoj Topoli ekipa Javora iz Ivanjice je uspela da odoli napadima TSC-a, na kraju bez golova - 0:0.