petak 16.04.2021.
17:54

Nova pobeda ''Lala'', ali bez Lalatovića.

fkvojvodina.rs

U prvoj utakmici 32. kola Linglong Superlige Srbije, Vojvodina je danas kao gost savladala ekipu OFK Bačke rezultatom 2:1 i tako se učvrstila na trećoj poziciji na tabeli, ispred Čukaričkog.

Kao što smo već preneli tokom meča, Vojvodina je ovaj meč odigrala bez trenera Nenada Lalatovića na klupi, kao i kapitena Nikole Drinčića, a prve informacije govore da oni nisu prisustvovali ovom meču iz zdravstvenih razloga.

Trijumf Novosađanima doneo je Miodrag Gemović, koji je postigao oba gola za Vojvodinu, najpre u šestom, a onda i u 28. minutu za vođstvo od 2:0. Mogao je i Mrkaić da se upiše u strelce pre Gemovića, ali je njegov šut u četvrtom minutu zaustavila stativa.

Domaći su u nastavku zaigrali bolje, uspeli su da golom Miloša Zličića smanje na 2:1, potom pokušavali da bar izbegnu poraz, ali u tome nisu uspeli.

Ovim porazom, OFK Bačka je i matematički izgubila šanse za opstanak u Superligi, a Vojvodina se sada okreće Kup utakmici sa Partizanom naredne srede.