Vojvodina pred derbi u Bačkoj Topoli: "Povratak Eta biće najveće pojačanje!"
Novosađani imaju određenih kadrovskih problema, ali žele trijumf protiv TSC-a.
Povezane vesti
Fudbaleri Vojvodine gostovaće ekipi TSC-a na startu drugog dela sezone 2025/26, a šef stručnog štaba novosadskog kluba Miroslav Tanjga izrazio je optimizam uoči nastavka prvenstva.
Tanjga je istakao da je važno da ekipa u drugom delu sezone potvrdi sve ono što je uradila tokom jesenjeg dela takmičenja.
"Posle priprema u Turskoj i svih utakmica i napora, došao je taj dan da smo došli do početka drugog dela sezone i meča protiv TSC-a. Ne treba da govorimo koliko je za nas ova utakmica bitna. Faktički ulazimo u drugo poluvreme u kom moramo da potvrdimo sve ono što smo radili jesenas, u prvom. Svesni smo naših obaveza i u tom kontekstu smo se i pripremali. Radili smo naporno, a sada dolazi prva utakmica na kojoj treba da pokažemo koliko smo se spremili", rekao je Tanjga.
On se osvrnuo i na igrački kadar pred duel sa ekipom iz Bačke Topole.
"Na pozajmicu smo doveli momka Feliksa iz Gimaraeša. Odigrao je nekih pola sata u prijateljskoj utakmici i vidi se da ima kvalitet i sigurno da ćemo od njega u budućnosti imati koristi. Uroš Nikolić i dalje nije tu, Kufre Eta se vraća polako, ali sigurno i mislim da će se u naredne dve, tri nedelje pridružiti ostatku ekipe i biće naše glavno pojačanje. Mi smo spremni za prvenstvo i nadam se da ćemo da odigramo dobru utakmicu protiv TSC-a, protivnika kojeg poštujemo. Znamo koji su naši prioriteti i to hoćemo da pokažemo na terenu. Sa dobrom utakmicom, možemo da se nadamo i dobrom rezultatu", istakao je Tanjga.
Vezista Vojvodine Milutin Vidosavljević naglasio je da ekipu očekuje zahtevno gostovanje, ali da veruje u kvalitet tima.
"Kreće drugi deo sezone, to je drugo poluvreme, koje je mnogo važnije. Mislim da smo odradili odlične pripreme u Turskoj. Uigrali smo se, svi su dobro radili, pripreme su prošle u najboljem mogućem redu, jer smo svi zdravi i spremni smo svi za TSC. Znamo da je ovo teško gostovanje, njima su bodovi preko potrebni, ali mislim da ako budemo na svom nivou, kao što smo bili u prvom delu sezone, onda nećemo imati velikih problema", rekao je Vidosavljević.
Utakmica između TSC-a i Vojvodine biće odigrana u nedelju od 15 časova, uz direktan prenos na kanalu Arena sport 1.
0 Komentara