nedelja 21.03.2021.
17:09

Čuka "pokvarila" domaćinsko popodne.

fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Inđije rezultatom 2:1 (2:0) u 28. kolu Super lige Srbije. Trijumfe su upisali i Čukarički, Novi Pazar i Rad.

Strelci za Vojvodinu bili su Aranđel Stojković u 17. i Veljko Simić u 19. minutu, dok je za Inđiju jedini pogodak postigao Bastajić u 90. minutu.

U 17. minutu, „stara dama“ je zasluženo povela, golom Aranđela Stojkovića iz penala. Prethodno je Gemović oboren na ivici šesnaesterca, a sudija je procenio da je to prekršaj za najstrožu kaznu.

Samo dva minuta kasnije Veljko Simić je iskoristio poklon, odnosno lošu reakciju odbrane Inđije, presekao je Hrubikov slab pas unazad, predriblao svog čuvara i rutinski pogodio za 2:0.

U poslednjim trenucima utakmice, Inđija je uspela da smanji rezultat iz penala. Kovačević je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je  pokazao na belu tačku, a precizan je bio Bastajić.

Voša je sačuvala treće mesto na tabeli, ali joj Čukarički diše za vratom posle pobede nad Mačvom.

Čukarički je zasluženo slavio rezultatom 2:1 i tako zadržao korak od dva boda za Vošom i overio sigurno četvrto mesto sa 11 više od Spartaka.

Najubedljiviju pobedu danas ostvario je Novi Pazar koji je kao domaćin razbio Proleter rezultatom 5:0.

Važan trijumf upisao je i Rad koji je na svom stadionu pobedio Radnik i ostao u igri za  opstanak.