subota 14.09.2024.
20:01

Konačno!

fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom renoviranom terenu "Karađorđa" ekipu Železničara rezultatom 2:0 u osmom kolu Super lige Srbije.

Na jesenjoj premijeri u Novom Sadu, Voša je slavila golovima Njegoša Petrovića u devetom i Kejleba Serija u 43. minutu.

Voša je povela već u devetom minutu golom Njegoša Petrovića. Prethodno je Lukas Baros proigrao Radulovića, kojeg je klizećim startom oborio Milunović, a sudija Trifković je pokazao na belu tačku. Petrovićev udarac odbranio je Popović, ali je kapiten Voše naleteo na odbijenu loptu i pogodio za 1:0.

Železničar je uzvratio u 15. minutu kada je sa ivice šesnaesterca Eze pogodio prečku.

Do finiša prvog poluvremena nije bilo izrazitih prilika, a onda je u 43. minutu Bamidele sjajno centrirao na drugu stativu, a Seri glavom pogodio za 2:0.

U nastavku je Voša imala najbolju šansu odmah na startu kada je Bamidele posle Serijevog kornera glavom gađao tik pored stative.

U finišu je veliku šansu propustio i novajlija Depu, koji je sa pet metara gađao takođe pored stative.

Voša je tako upisala prvu pobedu još od prvog kola kada je kao gost pobedila Tekstilac. Voša je skočila u sredinu tabele sa osam bodova, Železničar je peti sa 13.