nedelja 08.08.2021.
20:54

Prva pobeda "stare dame".

fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom „Karađorđu“ ekipu Voždovca rezultatom 2:0 (2:0) u četvrtom kolu Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Veljko Simić u 24. i Mirko Topić u 37. minutu.

Vojvodina je bila konkretnija od samog početka i pripretila preko Simića, ali je i Voždovac ubrzo uzvratio preko Stanisavljevića koga je zaustavio Vukliš.

Bolju igru Voša je krunisala u 24. minutu, Topić je proigrao Novevskog na desnom boku, ovaj sačekao pravi trenutak da pošalje oštru loptu na drugu stativu, a tamo je sačekao Veljko Simić za 1:0.

Voždovac je uzvratio odmah nakon primljenog gola, Vujnović se našao ispred Vukliša u petercu, ali je golman Vojvodine nogama zaustavio veću opasnost po gol.

Vojvodina je uspela da duplira vođstvo u 37. minutu, Novevski je ponovo asistirao, ovaj put iz kornera, a Topić glavom matirao golmana Prekovića za 2:0.

U drugom poluvremenu, tempo je značajno opao, Vojvodina je čuvala i uspela da sačuva prednost i osvoji važne bodove posle remija sa Zvezdom i poraza od Partizana. Voždovac je ostao sa tri osvojena boda.