Vošu raduju golovi Vukanovića i Džona Merija, ali opet je kobna ta nadoknada

Autor: Milovan Longinov
subota 05.07.2025.
20:30
Izvor: Sportske.net

Stara bolja su golovi u finišu meča...

fkvojvodina.rs
fkvojvodina.rs

Povezane vesti

Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom CSKA 1948 rezultatom 2:2 u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Austriji.

Strelcu za Vojvodinu bili je Aleksa Vukanović i Džon Meri.

Voša je od početka bila konkretnija, imala je nekoliko solidnih akcija, ali bez ozbiljnijih prilika. S druge strane, Bugari nisu imali većih prilika u prvom poluvremenu, izuzev dva pokušaja koja je rutinski zaustavio Rosić.

Voša je najbliža golu bila u 29. minutu, kada je Bamidele sjajno proigrao Vukanovića, ovaj se namestio i iz okreta gađao, ali je lopta prošla pored leve stative.

Pet minuta kasnije Voša je napala opet po istoj strani, Bamidele se stuštio ka golu, ušao u šesnaesterac i gađao u prvi ugao, ali je golman Šejtanov izbio loptu u korner.

Iz treće šanse, Voša je konačno zasluženo povela. Bukinac je presingom oduzeo loptu kod aut linije, proigrao je Vukanovića, koji je uneo loptu u sredinu i potom rutinski pogodio u dalji ugao za 1:0.

U 58. minutu Mladenović je zakasnio sa klizećim startom, oborio je Bojčeva u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzep Masijel, ali je Matija Gočmanac opet odbranio najstrožu kaznu, baš kao protiv Mladosti u prvoj pripremnoj utakmici.

Bugarski tim je bio konkretniji u drugom poluvremenu, Voša je teže nego u prvom prenosila loptu na protivničku polovinu, ali nije dozvoljavala rivalu još neke opasnije šans.

Ipak, u 74. minutu CSKA došao do izjednačenja posle kornera, kada je najviši u skoku bio Elijas, sa peterca je poslao loptu u mrežu za 1:1.

Voša je u drugom poluvremenu prvi put ozbiljnije pripretila u 84. minutu kada je Lukas Baros sa levog boka proigrao Džona Merija, a ovajsa ivice šesnaesterca gađao u prvi ugao, ali je odbranio golman CSKA. Ali, nakon kornera, Džon Meri je bio najviši u skoku posle centaršuta Uroša Nikolića i sa peterca je pogodio za 2:1.

Ali, u poslednjem minutu meča, CSKA je uspeo ponovo da dođe do izjednačenja. Conev je centrirao sa levog boka, a u petercu je na pravom mestu bio Dijalo za konačnih 2:2.

Posle primljenog gola, Voša je izbegla poraz, pošto je u sledećem napadu Gočmanac sprečio Dijaloa u situaciji jedan na jedan.

U poslednjoj proveri u Austriji, Voša se u utorak od 17.30 sastaje sa mađarskim Fehervarom.

Za Vojvodinu su u prvom poluvremenu igrali: Rosić, L. Nikolić, Sičendže, Crnomarković, Bukinac, Petrović, Savićević, Kokanović, Veličković, Bamidele, Vukanović. U drugom poluvremenu igrali su: Gočmanac, Novevski, Butean, Lukas Baros, Poletanović (od 75. Đokanović), Popović, Sukačev, Mladenović, Mustafa (od 75. Džon Meri), U. Nikolić, Romanić.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke