ponedeljak 30.08.2021.
21:54

''Zmajevi'' u odličnoj formi.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Sedmo kolo Linglong Superlige Srbije kompletirano je utakmicom između Voždovca i Kolubare večeras u Beogradu.

Voždovčani su slavili rezultatom 2:0, a najveći deo posla obavili su veću prvom poluvremenu kada su postigli oba gola.

Igrao se 21. minut meča, Lasickas je na desnoj strani kaznenog prostora ostao usamljen, iskoristio je slobodan prostor i preciznim udarcem pogodio mrežu golmana Puletića - 1:0.

Prednost domaćih duplirao je Vujnović u 42. minutu meča posle solo prodora, na ulasku u kazneni prostor je prošao dvojicu protivničkih igrača i potom na najbolji nain završio akciju - 2:0.

Pokušavala je ekipa Kolubare da u nastavku vrati rezultatsku neizvesnost, ali u tome nije uspela, domaći su bez većih problema uspeli da zadrže dva gola prednosti i sada na tabeli dele četvrto i peto mesto sa Napretkom, sa osvojenih 12 bodova.

Ovo je Voždovcu ukupno četvrta, a treća uzastopna pobeda u novoj sezoni, dok je Kolubara pretrpela četvrti poraz i ostala je na jedanaestom mestu na tabeli sa sedam osvojenih bodova.

Podsetimo, par sati ranije odigrana je još jedna utakmica sedmog kola, Proleter i Radnički 1923 iz Kragujevca remizirali su u Novom Sadu rezultatom 1:1.