Vrhunac u Super ligi - Dva tima se spasila, još "samo" sedam ekipa se bori za opstanak!

nedelja 09.05.2021.
16:22

Inđija definitivno ispala.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Ekipa Mačve je dočekala Vojvodinu na svom terenu, a doživeli su novi poraz, ovoga puta jedan od ubedljivijih. Bilo je 2:5 u korist gostiju.

Golove za Vojvodinu postigli su Čović (2), Zukić, Simić i Mrkaić, dok su za Mačvu strelci bili Adamović i Ortiz.

Mačva je odavno već ispala, a Vojvodina je stigla do trećeg mesta, makar dok svoj meč ne odigra ekipa Čukaričkog.

Pobedom protiv Bačke Metalac je i definitivno obezbedio opstanak u Super ligi Srbije. Slavili su ubedljivim rezultatom 3:0, nisu imali mnogo problema protiv prežaljenog tima Bačke.

Krajišnik je postigao dva gola, Cvetković jedan.

U duelu koji je bio direktan u borbi za opstanak, Radnički iz Niša je dočekao Rad, a pobednika nije bilo, 2:2.

Kasalica je doveo Radnički u prednost u 3. minutu utakmice, ali je Sarić izjednačio u 8. minutu. Andrija Kaluđerović je doveo Rad u prednost u 50. minutu utakmice, da bi konačnih 2:2 postavio Gavrić u 68. minutu meča.

Spartak je pobedom protiv Inđije praktično rešio dileme oko opstanka, na dva kola pre kraja imaju 5 bodova više od Novog Pazara koji je u zoni ispadanja. Slavili su danas sa 1:0 golom u 80. minutu utakmice.

TSC je savladao Javor iz Ivanjice u Senti, bilo je 2:1, Đuro Zec je doveo domaće u prednost u 1. minutu utakmice, Antonić je povisio u 30. minutu, da bi konačnih 2:1 postavio Tanko u 32. minutu meča.

Domaći su igrali sa igračem manje od 77. minuta, ali nije vredelo Ivanjičanima kojima predstoji grčevita borba za opstanak.