petak 05.08.2022.
20:53

Tri boda ostala na" krovu".

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Fudbaleri Voždovca savladali su Radnički iz Kragujevca sa 1:0 u meču petog kola Super lige Srbije.

Nismo gledali lepu utakmicu na stadionu Voždovca. Naprotiv, bilo je malo uzbuđenja, kao da su obojica trenera Jandirć i Joksimovića bili zadovoljni remijem i naredili svojim igračima opreznu igru, ali je "uspavanku" prekinuo Vujanović i ostavio bodove na krovu tržnog centra.

Domaći su postigli jedini gol na utakmici, igrao se 12. minut, kada je pogodio napadač Veljko Trifunović, ali je pogodak poništen zbog očiglednog ofsajda.

Voždovac je poremetila povreda Nikole Đuričića u 19. minutu, umesto njega je u igru ušao Japanac Arihiro Sentoku.

Samo dva minuta kasnije videli smo prvu i jedinu pravu priliku u prvom delu. Našao se u odličnoj poziciji veznjak "zmajeva" Marko Ivezić, ali mu je udarac odbranio golman Radničkog Stojan Leković.

Tempo je drastično opao u drugom delu, nismo videli ni jedan pravi napad sve do poslednjeg minuta, kada je rezervista Nikša Vujanović postigao debitantski gol i doneo veliku pobedu Voždovcu.