Zanosni miris fudbala u Novom Pazaru
Najlepši dan u životu mnogih Pazaraca?
Povezane vesti
Niko ne može u Novom Pazaru da dočeka utakmicu protiv Jagelonije.
Plavo-beli igraju istorijsku utakmicu, meč protiv poljskog tima koji je u uzletu poslednjih godina, videli smo ih protiv TSC-a prošle sezone kada su bez nekih velikih problema stigli do četvrtfinala Lige konferencija.
Ipak, teško da će imati vreliju atmosferu bilo gde kao što će to biti u Novom Pazaru tog četvrtka od 19 časova.
Ekipa Vladimira Gaćinovića se čitavo leto spremala za ono što je očekuje u ovom dvomeču, otkazan je i meč protiv Radničkog iz Kragujevca kako bi ekipa u potpunosti podredila sve meču protiv Poljaka.
Najveći problem za Gaćinovića jeste taj što je otišlo čak 11 fudbalera iz tima, šestorica standardnih iz startnih 11, a novi koji su stigli ne mogu tek tako da se uklope odmah i potrebno je vreme da sve to proradi kako treba. Uprava, koja je dala sve od sebe da spremi stadion i ekipu za Evropu, učinila je odličan posao, čak 58 stavki je trebalo popraviti i ogroman novac je otišao upravo na to da Gradski stadion izgleda veličanstveno u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Jagelonije.
Poljaci nisu baš u dobroj formi, nekoliko poraza u prijateljskim mečevima, bilo je i ubedljivih, ali nikako to nije pravo njihovo lice i treba očekivati da budu možda i favoriti protiv Novog Pazara na ovom gostovanju. Ipak, to je samo motiv više za Gaćinovića, trenera koji ima velikog iskustva i koji će tražiti način da napadačkim fudbalom koji gaji bude ravnopravan, ako ne i bolji rival na terenu.
Adem Ljajić i njegov ostanak u klubu su definitivno pojačanje broj 1 za sve u Novom Pazaru, a forma je, posle nešto slabijih početnih utakmica na pripremama, pojačana i treba očekivati jednu otvorenu i zanimljivu utakmicu.
Slike sa blagajne sat vremena pre početka utakmice su dokaz da Pazar živi za fudbal, to se moglo reći i mnogo pre izborene Evrope, a tek sada su došli dani kada ne postoji čovek u gradu na Jošanici i Raški koji ne razmišlja o ovoj utakmici.
Možete reći da vas fudbal ne zanima, ali smo sigurni da biste rado bili na ovoj utakmici ako ste iz Novog Pazara.
Šta mi da očekujemo?
Golove, jednostavno je kod Vladimira Gaćinovića, ne priznaje previše pobede bez dobre igre, iako je ovo Evropa, on neće tek tako odustati od svog načina. Jagelonija takođe igra otvoreno, pa nećemo se iznenaditi i ukoliko bude više od četiri gola na ovoj utakmici.
Gosti jesu blagi favoriti, ali ne smemo izostaviti tu vrelinu Gradskog stadiona...
0 Komentara