Železničar se pojačava, Stefan Mitrović pojačao "Dizelku"
Važno pojačanje u Pančevu.
Povezane vesti
UŽIVO - Letnji prelazni rok u Super ligi! Transferi, sastavi timova i ''lične karte'' klubova
Železničar ne staje - Došlo i drugo letnje pojačanje, štoper iz Bazelove akademije
U Kragujevcu ne staju, promene na svim nivoima, a najnovija je - Dejan Joksimović!
Železničar doveo Čelsijevog pitomca kao prvo letnje pojačanje!
Klub iz Pančeva danas je doveo novo pojačanje, saopštio je Železničar.
Stefan Mitrović (2006), talentovani zadnji vezni iz omladinske selekcije Čukaričkog i član U19 reprezentacije Srbije, danas je zvanično potpisao ugovor na tri godine . Ovaj potez naglašava posvećenost Železničara promovisanju i razvoju mladih igrača.
U svom prvom intervjuu, Mitrović je podelio detalje o svojoj fudbalskoj karijeri i uzbuđenju zbog dolaska u Železničar.
"Fudbal sam počeo da igram kao jako mali, sa otprilike 5 godina, u mom rodnom gradu, Kosjeriću. Otac mi je bio prvi trener u životu – naučio me je ne samo da igram fudbal, već i kako da volim igru i da nikad ne odustajem. Ne mogu da kažem da imam idola, ali kao i većina ljubitelja fudbala, ceo život pratim i volim Ronalda", rekao je Mitrović.
Razvoj u Čukaričkom i ponos na reprezentaciju.
"Prvo, veliku zahvalnost dugujem Zdravku Raukoviću, treneru koji me je i doveo u Čukarički. U tom klubu sam proveo dosta godina, i, kao i uvek, bilo je i uspona i padova. Ipak, u periodu kada su mnogi moji vršnjaci odustajali od fudbala, ja sam uspeo da se izborim i nastavim dalje. Svako iskustvo u ovom poslu je važno, a moji nastupi u Čukaričkom otvorili su mi vrata ka reprezentaciji što mi je dalo dodatni vetar u leđa. Što se tiče najvećeg uspeha, ja se nadam da oni tek dolaze, ali u dosadašnjoj karijeri, mogu da kažem da sam najponosniji na svoju igru na Evropskom prvenstvu u Budimpešti sa U17 reprezentacijom", dodao je on i nastavio:
"Veliki korak koji je bio i neophodan za dalji razvoj mene kao igrača. Doživljavam ovo kao ulazak u svet ozbiljnog fudbala. Železničar je klub koji daje priliku mladim igračima, tako da se radujem što ću postati deo ove zajednice", ističe Mitrović.
O svom stilu igre odgovorio je skromno.
"Ne volim baš da pričam o sebi. Mislim da je to pitanje za moje trenere. Ono što ja mogu da kažem jeste da ću dati sve od sebe da opravdam poverenje i maksimalno pomognem timu. Ne znam tačno gde ću biti, ali znam da ću raditi svaki dan da budem što bliže svom maksimumu. Fudbal je nepredvidiv, ali verujem u rad, strpljenje i prave odluke – to je put kojim želim da idem", istakao je Mitrović uz napomenu da bi voleo da nosi dres sa brojem osam, uz poruku navijačima:
"Navijači su srce svakog kluba. Drago mi je što sam postao deo ove priče i jedva čekam da zajedno gradimo uspehe."
Ambicije sa reprezentacijom i dalje su najveće moguće.
"Što se tiče reprezentacije, ja bih se prvo zahvalio selektoru Aleksandru Lukoviću, sa kojim sam proveo tri godine i koji ni u najtežim trenucima nije odustao od mene. Kao i svaki igrač, voleo bih da i u budućnosti budem deo reprezentacije. Na meni je da radim, dajem maksimum i zaslužim to na terenu", zaključio je Mitrović.
0 Komentara