subota 19.10.2024.
18:05

Tekstilac zabeležio sedmi poraz u šampionatu Srbije.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Železničara savladali su u Bačkoj Palanci ekipu Tekstilca rezultatom 2:0 u meču 12. kola Super lige Srbije.

Pančevci su prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede, a najzaslužniji za to bili su Lazar Romanić i Fransis Eze.

Nekadašnji član Crvene zvezde iskoristio je odličan centaršut Ćurića s leve strane i glavom matirao iskusnog Braća u 52. minutu, dok je konačan rezultat Eze postavio posle kontre u poslednjem napadu u meču.

Mogao je Železničar i da uveća svoju prednost kada loptu zamalo nije stigao Cvetković, Jusif je odlično gađao i pogodio prečku, dok će tim iz Odžaka imati za čim da žali posle promašaja Skrobonje, a posebno Kapura koji nije iskoristio veliku grešku odbrane "Dizelke".

Na kraju, domaćin je ostao i sa igračem manje posle isključenja Vasića u 87. minutu.

Železničar iz Pančeva se nakon današnje pobede nalazi na devetoj poziciji na tabeli Super lige Srbije sa 16 bodova, dok je Tekstilac iz Odžaka 13. sa 11 bodova.