Znate li koliko već utakmica Zvezda nije pobedila Partizan?

utorak 10.04.2018.
18:52

Tu činjenicu danas su istakli i pojedini fudbaleri Partizana u svojim izjavama, pa je prilika da vidimo i šta kaže statistika.

Beta/Miloš Miškov/Ev

Podsetimo, ofanzivni vezista Partizana Marko Janković danas je u razgovoru sa novinarima, između ostalog, rekao i ovo:

''Dugo od kada sam tu nismo izgubili derbi i oni bi trebalo malo da se zapitaju...''.

A statistika kaže da Partizan već sedam utakmica zaredom nije doživeo poraz u duelima sa najvećim rivalom.

U tih sedam mečeva, Partizan je ostvario tri pobede, a četiri utakmice završene su remijima. Od toga su šest prvenstvenih i jedna Kup utakmica, i to finalna prošlog proleća, kada cu crno-beli slavili sa 1:0.

Poslednju pobedu nad Partizanom Zvezda je ostvarila pre nešto više od dve godine, 27. februara 2016, kada su crveno-beli u Humskoj slavili sa 2:1. Bio je to 150. prvenstveni derbi, a u nastavku podsetite se i sastava ekipa u tom meču.

Partizan: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović (od 81. Lukić), Bogosavac, Everton, Brašanac, Ilić (od 62. Kosović), Mihajlović, Stevanović, Božinov (od 53. Vlahović).

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez, Le Talek, Donald, Srnić (od 90+2. Ristić), Grujić, Katai (od 77. Plavšić), Vijeira.
--
Partizan je rano poveo, golom Sedrika Gogue, ali Zvezda je već u narednih petnaestak minuta preokrenula golovima Ibanjeza i Vijeire.

A što se tiče poslednje Zvezdine pobede na svom stadionu, to se dogodilo 12. septembra 2015, kada je bilo 3:1 za crveno-bele. Dva gola je tada postigao Ugo Vijeira, još jedan Katai za Zvezdu, a jedini strelac za Partizan bio je Alen Stevanović.

Partizan je istim rezultatom na stadionu ''Rajko Mitić'' slavio prošlog proleća, takođe na startu plej-ofa. Dvostruki strelac za crno-bele bio je Leonardo, jedan gol je delo i Tavambe, a Boaći je početkom drugog poluvremena pogodio za domaći tim.