Zvanično - I Gelor Kanga napušta Crvenu zvezdu, moglo se naslutiti...
Menadžment kluba saopštio Kangi i Rodiću da neće dobiti nove ugovore.

Povezane vesti
Gabonski vezista Gelor Kanga napušta Crvenu zvezdu po završetku aktuelnog ugovora, objavio je klub.
Utakmica protiv lučanske Mladosti u poslednjem kolu Superlige Srbije biće mu oproštajna od Crvene zvezde, baš kao i Milanu Rodiću za kojeg se odranije najavljivalo da će otići sa "Marakane".
Vest o Geloru Kangi pomalo je iznenađujuća imajući u vidu da se govorilo o potencijalnoj dodatnoj saradnji na 1+1 godinu čime bi završio karijeru i ostao da radi u Omladinskoj školi. Međutim, do dogovora nije došlo.
No, ako se pogledaju detalji sa finalne utakmice Kupa Srbije u sredu, mogli su se pronaći obrisi ovakve odluke Crvene zvezde. Osim što nije dobio ni minuta protiv Vojvodine, Kanga nije bio posebno raspoložen za slavlje kako to inače ume da bude, a kada su ga navijači dozivali da preuzme navijanje - što su radili brojni igrači poput Mirka Ivanića, Aleksandra Kataija, Andrije Maksimovića i drugih - on je odbijao.
"Menadžment Fudbalskog kluba Crvena zvezda održao je danas razgovore sa Milanom Rodićem i Gelorom Kangom, kojima ističu ugovori i obavestio ih je da neće nastaviti saradnju.
Rodić i Kanga su zadužili klub, godinama su bili važne karike u svim uspesima Crvene zvezde. Učestvovali su u najvećim dostignućima našeg kluba u 21. veku i zajedno sa saigračima ispisali nove stranice Zvezdine istorije. Lideri na terenu, ali i van njega, često su nosili kapitensku traku oko ruke. Milan Rodić je u sezoni 2024/25 postao i najtrofejniji igrač u istoriji našeg kluba.
Rodiću i Kangi je predočeno da ukoliko odluče da nastave sa karijerama, kada ih završe čeka ih mesto u klubu. Članovi menadžmenta su se zahvalili na vernosti iskusnim fudbalerima koji su godinama nosili crveno-beli dres i čija će kuća zauvek biti stadion 'Rajko Mitić' ", stoji u saopštenju kluba.
Gelor Kanga je odigrao 262 utakmice za Crvenu zvezdu do danas, postigao 50 golova i imao 72 asistencije. Osvojio je šest titula prvaka Srbije i pet Kupova. S druge strane, Milan Rodić ima čak osam šampionskih trofeja i pet Kupova, a nastupio je 293 puta uz 15 golova i 32 asistencije.
0 Komentara