15:50

Kiks protiv Vojvodine brzo je zaboravljen.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Trebalo je da bude derbi 21. kola Superlige, ali od toga nije bilo ni traga ovog popodneva na ''Krovu''.

Crvena zvezda je kao gost deklasirala ekipu Voždovca sa 6:0 i tako upisala prvu pobedu u drugom delu sezone, posle prošlonedeljnog remija sa Vojvodinom na ''Rajku Mitiću''.

Kakva-takva neizvesnost potrajala je tek desetak minuta, sve do trenutka kada je Aleksandar Pešić oboren u gol-šansi, posle centaršuta sa desne strane. Za sudiju Trifkovića nije bilo dileme, jedanaesterac za Zvezdu, ali se zatim pojavila dilema da li treba pokazati crveni karton fudbaleru Voždovca Mateji Đorđeviću koji je napravio prekršaj nad Pešićem. Posle konsultacija sa VAR sobom i pogledanog snimka, sudija je ipak isključio Đorđevića, pa su domaći odigrali najveći deo meča sa fudbalerom manje na terenu.

Kanga je zatim precizno izveo jedanaesterac i Zvezda je povela sa 1:0, a brojčana nadmoć aktuelnog šampiona je u nastavku meča i te kako došla do izražaja.

Zvezdine šanse su se ređale iz minuta u minut, pretili su Katai, Bukari, Pešić i već u 19. minutu crveno-beli su poveli sa 2:0. Gelor Kanga je ovoga puta bio u ulozi asistenta, kroz sredinu je proigrao Bukarija koji je ušao u kazneni prostor i u situaciji oči u oči sa golmanom Katićem poslao loptu u mrežu.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Još lepša akcija izvedena je u 25. minutu kada je Azarov sa leve strane pronašao Ivanića u kaznenom prostoru rivala, usledila je munjevita asistencija za Kataija koji iskosa sa leve strane pogađa mrežu za 3:0 u korist Crvene zvezde.

Do kraja prvog poluvremena Bukari je još jednom savladao Katića, ali je taj pogodak poništen posle analize u VAR sobi zbog prethodnog Ivanićevog ofsajda.

Slična slika na terenu i u nastavku meča.

Katai je imao još dve prilike u prvih sedam-osam minuta drugog poluvremena, ali je loptu slao pored gola.

Ređali su se Zvezdini napadi i dalje, a na novi gol se čekalo do 64. minuta, kada je novi Zvezdin desni bek Aleks Vigo upisao svoj superligaški prvenac. Mirko Ivanić je najpre šutirao iskosa sa leve strane, golman Katić je uspeo da odbije tu loptu, ali samo do Viga koji nije najbolje zahvatio tu loptu, ali sasvim dovoljno da ona završi u mreži - 4:0.

Za ''petardu'' se u 77. minutu pobrinuo Kings Kangva koji je posle akcije Zvezde po levoj strani, zahvatio odbijenu loptu i sa desetak metara je smestio u mrežu - 5:0.

Ni tu se Zvezda nije zaustavila, posle kornera u 82. minutu Mirko Ivanić je majstorski zahvatio loptu na drugoj stativi i savladao golmana Krunića koji je nešto ranije zamenio povređenog Katića - 6:0.

Do kraja je malo nedostajalo da se i Zvezdin novi napadač Marko Rakonjac upiše u strelce u svom debitantskom nastupu u crveno-belom dresu.

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.