sreda 29.01.2020.
17:20

Druga Zvezdina provera od dolaska u Tursku, ukupno treća od početka zimskih priprema.

Crvenazvezdafk.com

U drugoj proveri od dolaska na pripreme u turski Belek, fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno, 0:0, sa ekipom skopskog Vardara.

Podsetimo, prethodno je Zvezda rezultatom 3:2 savladala ekipu poljske Arke.

Dejan Stanković je od prvog minuta na teren poslao ovaj sastav:

Borjan, Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić, Vulić, Petrović, Simić, Garsija, Boaći, Pavkov.

Kako se i očekivalo, Zvezda je imala inicijativu, kontrolisala dešavanja na terenu, ali ta inicijativa nije uspela da rezultira vodećim golom.

Bilo je nekoliko pokušaja, Vulić je u par navrata opasno pripretio sa dvadesetak metara, u 32. minutu i Pavkov posle saradnje sa Boaćijem, ali mreža Skopljanaca nije se zatresla.

Od početka drugog poluvremena, Zvezdin sastav je izgledao ovako:

Vasiljević, Gajić, Degenek, Milunović, Konatar, Jovančić, Nikolić, Gavrić, Ben, Vukanović (Krstović od 72.), Tomane.

Ovaj tim je bio nešto konkretniji, opasniji, prilike su bile izglednije, pogotovo ona Milunovićeva posle kornera u 64. minutu, kada je lopta posle njegovog udarca glavom pogodila stativu.

Deset minuta kasnije, Konatar je odlično centrirao sa leve strane za Tomanea, koji je ''zaplivao'' kroz vazduh, ali udarcem glavom šalje loptu pored stative.

Kako se bližio kraj meča, Zvezda je vršila sve jači pritisak, nove prilike imali su i Gajić iskosa sa desne strane, kada je golman Vardara odlično intervenisao, a još izglednija šansa bila je Krstovićeva u 89. minutu, kada je morao bolje dareaguje Zvezdin mladi napadač.